Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočičky

Kočičky tady momentálně máme čtyři. A to mourovatou kočičku Debie, kterou jak už jsem psala na úvodní stránce našel Honzík se zraněnou nožičkou v práci. A bylo jasné, že potřebuje pomoct, proto jsme se jí ujali a teď tady s námi spokojeně bydlí :-) A aby si měl s Debinkou kdo hrát tak jsme jí pořidili krásného kocourka Danďoura. Je to velké plemeno Ragdoll. Dundee je moc hodný a mazlivý špekounek :-) A poté co nám zemřel náš kocourek Nácíček se k nám přitoulala kočička Justýnka, kterou jsme si samozřejmě nechali.

Debie
debie.jpg 
deb3.jpg deb2.jpg deb1.jpg

Dundee von der Wunderdune
dundee.jpg 
2012-05-06-14.34.11-1-.jpg 

Justýnka:
justyna.jpg

Ragdoll je druhá největší rasa koček na světě, hned po Mainské mývalí kočce. Patří mezi polodlouhosrsté kočky a velikostně se řadí mezi středně velká plemena. Tělo těchto koček má působit mohutným dojmem. Váží něco mezi 7-10 kg a délka u kocourů může dosahovat až jednoho metru.
Ragdoll jsou velmi přátelské k lidem, rády se mazlí, jsou extrémně přítulné, hravé, společenské a zvědavé. Vycházejí dobře i s ostatními kočkami.
Pokud nechcete, aby Váš mazlíček trpěl samotou (špatně ji snáší), pořiďte si kočiček více. Říká se, že se podobají psům (hlídají si své majitele, snadno se naučí chodit na procházky v postrojku a s oblibou nosí své kočičí hračky - dokáže aportovat). Jsou velice důvěřivé, dokonce i k cizím a díky tomu je možné využívat je při felinoterapii.

Kočka domácí (Felis silvestris f. catus) je domestikovaná forma kočky divoké, která je již po tisíciletí průvodcem člověka. Stejně jako její divoká příbuzná patří do podčeledi malé kočky, a je typickým zástupcem skupiny. Má pružné a svalnaté tělo, dokonale přizpůsobené lovu, ostré drápky a zuby a vynikající zrak, sluch a čich.
Kočka domácí vždy sloužila člověku především jako lovec hlodavců, v současnosti se uplatňuje také jako společník člověka. Staří Egypťané kočky uctívali jako božstvo a věřili, že mají moc chránit člověka před zlem. Přítomnost kočky v domě znamenala požehnání. Nejposvátnější byly černé kočky chránící egyptské chrámy. Nálezy mumifikovaných kočičích těl a kočičích amuletů, například i v hrobech faraónů dokládají kultovní uctívání koček v Egyptě, kde měly i svou vlastní bohyni – Bastet, která byla zobrazována jako malá kočka se lví hlavou a později jako žena s kočičí hlavou.

Zdroj: Wikipedia.cz